Hobuste hüppesport, kuid hobuse asemel on koer – ja mõningad lisa takistused ning erinevused.
Lihtsalt öeldes tuleb inimesel ja koeral läbida teatud takistused, kindlas järjekorras võimalikult kiirelt ja vigadeta.
Takistused, mis tuleb ületada: Tõke - on agility põhitakistus. Tõkke lati kõrgus vastavalt võistlusklassile mini 25-35cm, midi 35-45cm ja maksi 55-65cm. Tõkke latt ei või olla kindlalt fikseeritud st. peab olema kergesti mahalükatav. Müür - erineb tõkkest kinnise hüppelati osa poolest. Hüppelati peal on lahtised osad, mis käppadega vastu minnes maha kukuvad. Müüri kõrgus mini 25-35cm, midi 35-45cm ja maksi 55-65cm. Müüri laius 120cm (max) ja paksus 20cm. Rõngas - on tavaliselt autokumm, mis on üles riputatud ja millest tuleb koeral läbi hüpata. Rõngast läbi hüppamise õpetamiseks peaks olema abiline. Rõnga ava läbimõõt on 38-60cm. Ava keskpunkti kõrgus maast vastavalt võistlusklassile mini/midi 55cm ja maksi 80cm. Pikkushüpe - takistus koosneb 4–5 madalast osast, mis on asetatakse suuruse järjekorras nii, et esimene osa on kõige väiksem ja viimane on kõige suurem. Pikkushüpe erinevuseks on, et koer peab hüppama pika ja madala hüppe. Pikkushüppe takistus koosneb kahest kuni viiest osast. Pikkushüppe pikkus mini 40-50cm (2 osa), midi 70-90cm (3-4 osa) ja maksi 120-150cm (4-5 osa). Pikkushüppe takistuse laius on 120cm . Takistuse osad asetatakse tõusvas joones: madalaim takistus ette (15cm) ja kõrgeim taha (28cm). Takistuse igasse nurka on paigutatud 120cm kõrgused postid.
Kontaktpindade alla käivad: Poom - võib tekitada koeras kartust, kuna maast vaadates tundub poom kõrguvat taevani. Poomi läbimisel tuleks jälgida, et koer sealt omatahtmist alla ei hüppaks, vaid jookseks rahulikult ja läbiks kontaktala. Poomi kõrgus 120-135cm. Poomi osad peavad olema karestatud, libisemist takistavate liistudega, 360-420cm pikad ja laiusega 30cm. Kontaktpinna pikkus 90cm. Kiik - on saanud nii mõnelegi koerale komistuskiviks, kuna selle läbimisel on tasakaalupunkt, kus kiik allapoole liigub ning selleks on vaja koerale õpetada liikumise aeglustamist, et kiik tugeva põrgatusega alla ei kukuks. Jälgitakse, et koer ilma loata iseseisvalt ühelegi takistusele ei jookseks. Kiige tugev põrgatus võib tekitada koeras vastakais tundeid, mistõttu enamik neist kohe kiigelt alla hüppab ja enam kunagi ei soovi kiige poole isegi mitte pilku heita, käies sellest kaarega mööda. Niisiis valvsus ja ettevaatlikus ennekõike. Kiigelaud peab olema karestatud 365-425cm pikk ja 30cm lai. Libisemist takistavate liistude kinnitamine ei ole lubatud. Kiige jalase kõrgus peab moodustama 1/6 kiigelaua kogupikkusest. Kiik peab olema tasakaalus. Kontaktpinna pikkus 90cm. Koer peab ületama kiige läbides mõlemad kontaktpinnad. A-takistus - võib näida samuti palju raskemana, kui see üldiselt on. Enamik koeri naudib A-takistuse läbimist ning treeningul kibeleb sellele ronida. A-takistuse õpetamine ei nõua väga suurt pingutust juhul, kui tegemist on enesekindla koeraga. Koosneb kahest A kujuliselt asetatud karestatud,libisemist takistavate liistudega kaldpinnast, mille laius üleval 90cm ja jalamil 90-115cm. Kõrgus maapinnast mini/midi 170cm ja maksi 190cm (90° nurga all). Kontaktpinna pikkus 106cm. Kontaktpinnad on nime saanud, kuna nende alguses ja lõpus on üks teist värvi märgitud ala (90 cm) mida koer peab puutuma (kasvõi ühe käpaga).
Tunnelite alla käivad: Kotttunnel - iseloomustab 90 cm pikkune kõvast materjalist sisenemise osa ja 3 meetri pikkune riidest osa. Koti kõrgus on 60 cm. Enne kui alustatakse koerale koti läbimise õpetamist, peab koer oskama iseseisvalt sooritada tunnelit. Koera ei lubata siseneda iseseisvalt kotti, sest koer võib koti läbimisel kergesti takerduda, milles tagajärjeks võib olla koti kartus. Avatunnel (pikk/lühike) - tunnel võib maapinnal asetseda sirgelt või kujundina (nt. hobuseraua kujuliselt). Tunnelit võib teha pikemaks ja lühemaks. Koera ülesandeks on tunnelist läbi minna. Suuremad tõud peavad end jalgadest veidike allapoole laskma, et tunnelist läbi mahtuda. Tunneli läbimõõt 60cm ja pikkus 3-6m.Tunnel peab olema painduv, võimaldamaks erinevate käänakute moodustamist.
Laud - kuulus kunagi kindlalt agility raja juurde, praegusel ajal eriti ei kasutata. on neljal jalal seisev ese, millel on peal tasapind. Koer ülesanna on hüpata laua peale, püsida seal viis sekundit vastavalt koera juhi (võistlusel kohtuniku) poolt määratud asendis, kas seistes, lamades või istudes. Võistlusel määrab kohtunik kaks suunda, kust koer võib takistusele hüpata. Juhul, kui koer hüppab takistusele valest suunast, loetakse see takistuse läbimisest keeldumiseks, millele järgneb 5 veapunkti. Mõõdud mini/midi 90x90cm (kõrgus 35cm) ja maksi 120x120cm (kõrgus 60cm). Laua pind peab olema kaetud libisemiskindla kattega.
Slaalom koosneb maksimaalselt 12 pulgast. Koer peab sisenema slaalomisse nii, et esimene pulk jääks temast vasakule.
Eristatakse kolme suurust:
Mini : koerad, kelle turjakõrgus on alla 35 cm, tõkete kõrguseks 25-35 cm.
Midi: Turjakõrgus alla 43 cm, tõkked 35-45 cm.
Maxi: Turjakõrgus alates 43 cm. Takistused 55-65 cm