Mustelfeld OÜ

Algkoolituse programm:

1. Kutsika kasvatus ja karjahierarhia

2. Kutsikas ja mäng

3. Kutsikkoolituse algtõed

4. Kutsika sotsialiseerimine (katsumine, teised koerad, võõrad inimesed jne)

5. Rihmas ja rihmata liikumine

6. Kutsika toit ja toitmine

7. Sõnakuulelikkuse algelemendid: istu, lama, seisa, juurdetulek, keelamine, kontakt, käetehnika.

8. Kutsika lihaskonna arendamine

9. Eksam - tunnistus ja info "mis saab edasi!"

 

 

Vaktsineerimised?

Koer peab olema vaktsineeritud!  2 x kompleksvaktsiini (esimene vaktsineerimine siis 2-kuuselt ja revaktsineerimine 3-kuuselt)  + 1 marutaudi vastane vaktsiin (3-kuuselt). Viimasest vaktsiinist peab olema möödas 5 ööpäeva. Esimesse tundi palume kaasa võtta koera vetpass.

Erinevad vanuseklassid?

Nagu erinevad õppemeetodid inimlapse erinevates arenguastmetes, nii tekitavad ka koerabeebi ning kutsika vanuselised erinevused suuri väljakutseid õiges lähenemises. See, mis sobib juba pooleaastasele kutsikale ning vanemale noorkoerale, on koerabeebile ja alla 6-kuusele kutsikale tihti sobimatu. Kiirustamise ning suhte vigase ülesehituse tõttu puututakse hilisemas eas kokku väga teravalt esiletulevate probleemkäitumistega. On need siis lihtsalt käsule protesti esitamised läbi “kurdi” mängimise, omanikku segadusse ajavad elementide pakkumised ja nagu omandatud asja mitteoskamine, või kõige ilmekam - kutsikapoolne omaniku juhtimine ehk tirimine kooli ja koolist ära, kõik üksteise valestimõistmise tõttu. Õiges vanusegrupis omandame asju just koerale sobivas kiiruses ning õpime vastavale vanusele sobivaid teadmisi.

 
Kutsikakoolis antakse koeraomanikule võimalus oma koera koolitada koerale arusaadaval meetodil. Iga koer õpib just nii palju, kui palju tema juht teda õpetada viitsib. Ei ole olemas lolli ja kurja koera, on vaid kogenematud koeraomanikud.
Värske kutsikaperemees saab oma küsimustele iga tund vastuseid, samuti õpime aegsasti vältima kutsika probleemkäitumist. Kursuse jooksul tutvustame koerale esmaseid käsklusi ning anname nõu, kuidas koera tähelepanu ja kontakti saada.

Igas tunnis kordame kodus õpitut ja õpime midagi juurde. Viimases tunnis toimub sõbralik teadmistekontroll, mille läbides saab Saarlaste Agilityklubi MTÜ tunnistuse.

Koolitus toimub kord nädalas.

Koolitusel osalemiseks võta ühendust meie kutsikakooli juhendajaga:

Monika Põld - Eesti Kennelliidu atesteeritud kutsikakoolitaja, tel. 53413653; See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.