Mustelfeld OÜ

Rallykuulekus on Eestis veel mitteametlik koeraspordiala, mis ühendab elemente sõnakuulelikkusest, agilityst ja koeratantsust. Rallykuulekus mõeldi välja 2000 aasta alguses USA-s. Rahvusvaheliselt on see ala tuntud kui Rally–Obedience või Rally -O

Selle koeraspordi ala juures on kõige tähtsam koerajuhi ja koera lõbus koostöö!

Rallykuulekuse juures ei hinnata kas koer kõnnib kõrval 100 % õiges kauguses koerajuhist  ja kas asendid on sooritatud cm täpsusega. Koerale võib anda käsklusi nii suusõnaliselt kui ka käemärkidega ja julgustada teda  kogu soorituse vältel. Spordiala on mõeldud just nn. tavalistele kodukoerte omanikele ja selle eesmärk on koolitada koer, kes käitub hästi  kodus, avalikes kohtades  ja teiste koerte  läheduses.

Erinevalt tavalisest sõnakuulelikkusest (SK)  kus koera juht peab töötama vastavalt  liikumisjuhi juhistele, saab Rallykuulekuses koerajuht ise läbida raja omas tempos. Rada sisaldab 10-30 erinevat nn.  käsusilti  3-5 meetriste vahedega. Koerjuht liigub rajal koer  kõrval ( nn põhiasendis) ja sooritab iga sildi juures sellele kirjutatud ülesande. Ülesanneteks on näiteks, erinevad  suuna- ja liikumiskiiruse  muutused, slaalom, kohapeal pöörded, tagurdamine, poolevahetus, erinevad asendid ja asendite vahetused. Rajal võib olla ka tõke  või tunnel, samuti ka söögi – või mänguasja ahvatlus. Raja pikkus  ja võtete  keerukus kasvab vastavalt klassile.

Rallykuulekuses on  4  klassi: algajate klass, RK1, RK2 ja RK3. Nendest algklass sooritab oma võtted rihmaotsas, järgmised klassi sooritavad oma võtted juba ilma rihmata. Igas klassis on võimalik koguda maksimum 100 punkti. Punkte vähendatakse valesti sooritatud võtete eest ,samuti ka selle eest, kui rihm on pingul või võtted sooritatakse liiga viltuselt ,vastumeelselt, aeglaselt, maad nuuskides , silte ja  ahvatlusi puutudes või liiga karmilt  käske andes.

Koera kiitmine  on lubatud  ja isegi soovitatav kogu soorituse ajal!!!!

Alg klassi võtted on väga lihtsad ja see võimaldab üsna ruttu panna ennast proovile ka võistlustingimustes.

Kõrgemates klassides aga on juba väljakutseid nii koerajuhile kui ka ala  koolitajatele. See ala sobib suurepäraselt ka neile, kes soovivad oma koeraga kontakti ja  koostööd parandada, lõbusate trikkide õpetamiseks ja ka koera aktiveerimiseks. Seda ala on ka lihtne harjutada omaette, kodustes tingimustes  või jalutuskäikude ajal. Agility ja sõnakuulelikkuse koertele pakub see ala head füüsilist trenni, eriti kõrgemates klassides.

Rallykuulekus sobib kõikidele inimestele, kes soovivad oma koeraga tegeleda, olenemata koeratõust.

Kui oled huvitatud Rallykuulekuse treenimisest võta ühendust treener Monika Põld`iga tel. 53413653, või See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.